![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103058
*
nr 1510 3058
Ingrid Schöön Holmberg
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, Östra Ryds Kyrka. Signerad. Olja på duk, 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
Ingrid Schöön Holmberg, svensk bildkonstnär född 1946, boende och verksam i Motala, Östergötland.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2022
kl 18:20:45
- Tema
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Ingrid Schöön Holmberg
Ingrid Schöön Holmberg, svensk bildkonstnär född 1946, boende och verksam i Motala, Östergötland.
Läs mer om Ingrid Schöön Holmberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige östra ryds kyrka
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Ingrid Schöön Holmberg
Ingrid Schöön Holmberg, svensk bildkonstnär född 1946, boende och verksam i Motala, Östergötland.
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Ingrid Schöön Holmberg
nr 1510 3058
Ingrid Schöön Holmberg
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, Östra Ryds Kyrka. Signerad. Olja på duk, 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
Ingrid Schöön Holmberg, svensk bildkonstnär född 1946, boende och verksam i Motala, Östergötland.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2022 |
- Tema
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...![](/tema/themes/{EA614A13-B897-4B46-8F2E-19DC8F174F63}_183x97.jpg)
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Ingrid Schöön Holmberg
Ingrid Schöön Holmberg, svensk bildkonstnär född 1946, boende och verksam i Motala, Östergötland.Läs mer om Ingrid Schöön Holmberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige östra ryds kyrka
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19